LAZER EPİLASYON


Lazer epilasyon, lazer teknolojisiyle ağrısız bir şekilde istenmeyen tüylerden güvenilir ve etkin bir şekilde kurtulma yöntemidir. Kıl kökünde meydana gelen yüksek ısı, kökün tahrip olmasını sağlar. Böylece cildin üst tabakalarına zarar vermeden kıl dökülür.

Bu yöntemde lazer ışınları, kıl kökünü tahrip eder, kılı çevreleyen dokuya ise herhangi bir zarar vermez. Lazerler radyoaktif olmadığı için mutajen etkileri de yoktur. Göz hariç vücuttaki her bölgede uygulanabilir.

Lazer epilasyonda amaç, kılı üreten kök hücrelerinin fonksiyonunu bozmaktır. Melanin olarak adlandırılan, kılın yapısında bulunan siyah boya maddesi tarafından, lazer ışınının emilmesi ile oluşan ani yüksek ısı enerjisi, kılı üreten kök hücrelerini hasara uğratır. Siyah kıllar yani melanin maddesini fazlaca içeren kıllar epilasyondan daha fazla etkilenirken, gri ve beyaz kıllarda etkinlik yok denecek kadar düşük olur.

Alexandrite, Diode, Nd YAG farklı dalga boylarını tek bir cihaz ve tek bir başlıkta birleştiren diode lazer epilasyon sistemi ile hizmet vermekteyiz. 3’lü sistem lazer epilasyon cihazımız 1064nm + 808nm + 755nm dalga boylarının kombinasyonundan oluşur. Yanık riski son derece düşüktür.

Lazer epilasyon öncesinde mutlaka uzman ile yapılmalıdır. Bu görüşmede uygulamanın yapılacağı bölgedeki kıl yapısı, rengi ve cilt değerlendirilir. Görüşmede, uygulama yapılacak kişinin kullandığı ilaçlar, tıbbi geçmişi, beklentisi değerlendirilir. Görüşme sonucunda, lazer epilasyon için uygun lazer tipi belirlenir.